Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

Asikainen skoczkiem roku w Finlandii, kolejne nominacje olimpijskie

Lauri Asikainen otrzymał tytuł najlepszego skoczka narciarskiego 2013 roku w Finlandii. Dodatkowo ogłoszono, że Anssi Koivuranta i Jarkko Maeaettae to kolejni zawodnicy, którzy polecą na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Soczi.

Fińscy dziennikarze sportowi dokonali corocznego wyboru najlepszych sportowców z poszczególnych dyscyplin na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. W kategorii skoki narciarskie wyróżniony został Lauri Asikainen.

24-latek w 2013 roku był w zasadzie jedynym reprezentantem swojego kraju, który nawiązywał walkę w pojedynczych konkursach Pucharu Świata. Jego najlepsze wyniki w ubiegłym roku kalendarzowym to 16. miejsce w Wiśle, 27. w Garmisch-Partenkirchen oraz 28. w Bischofshofen.

Dwukrotnie punktował też w Letniej Grand Prix. W Hinterzarten został sklasyfikowany na 19. pozycji, a na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle był 25.

W styczniu zdobył tytuł mistrza kraju na obiekcie w Lahti, a miesiąc później podczas Mistrzostw Świata w Val di Fiemme dwukrotnie zajął dopiero 48. miejsce.

Fiński Związek Narciarski nominował także kolejnych skoczków, którzy wystąpią w Soczi. Do doświadczonego Janne Ahonena dołączyli Anssi Koivuranta i Jarkko Maeaettae. Przypomnijmy, że zajęli oni kolejno 18. i 19. miejsce w 62. Turnieju Czterech Skoczni.