PK w Sapporo: Nejc Dezman ponownie wygrywa, Polacy bez punktów, podium Okabe!

Nejc Dezman wygrał piątkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS 98 w japońskim Sapporo.Słoweniec w swoich próbach lądował na 88 i 90,5m. Drugie miejsce zajęli ex aequo - Robert Hrgota (87 i 92,5m) oraz 43 letni Takanobu Okabe (86,5 i 90,5m).

W ścisłej czołówce uplasowali się dziś również Daniel Wenig (90 i 87m), Karl Geiger (88 i 90m) oraz Yukiya Sato (89,5 i 85,5m).

Polscy skoczkowie wypadli dziś bardzo słabo i żaden z nich nie wszedł do finałowej trzydziestki zawodów. Najlepszym naszym reprezentantem był Andrzej Zapotoczny, któremu 82m dały 36. pozycję.

Miejmy nadzieję, że nasza drużyna zmobilizuje się w zmaganiach na dużej skoczni w Sapporo, które zaplanowane są już na sobotę i niedzielę.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »