Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

Finowie uzupełnili skład na Soczi

Olli Muotka, Janne Happonen i Julia Kykkaenen uzupełnili fińską kadrę w skokach narciarskich na nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Szybciej kwalifikację wywalczyli Janne Ahonen, Anssi Koivuranta oraz Jarkko Maeaettae.

Dla niespełna 20-letniej Julii Kykaenen bieżący sezon jest zdecydowanie najlepszym w karierze. Jedyna fińska skoczkini, która poleci do Soczi w ostatnim czasie aż czterokrotnie kończyła zawody w czołowej dziesiątce. Obecnie plasuje się na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dwa wolne miejsca w kadrze mężczyzn zajęli Janne Happonen i Olli Muotka. Prawdopodobnie między tymi zawodnikami stoczy się walka o miejsce w konkursie drużynowym. Pewniakami Pekki Niemelae wydają się być Janne Ahonen, Anssi Koivuranta i Jarkko Maeaettae, którzy systematycznie punktują w zawodach najwyższej rangi.

Oczy większości kibiców zwrócone będą bez wątpienia na 36-letniego Ahonena. Fin po raz kolejny powrócił do czynnego uprawiania skoków narciarskich, aby wywalczyć jedyny brakujący element w swojej kolekcji - indywidualny medal olimpijski. Jak dotąd w jego dorobku znajdują się dwa srebra z konkursów drużynowych z 2002 oraz 2006 roku.