Strona główna • Mistrzostwa Świata Juniorów

MŚJ w Predazzo: Jakub Wolny ze złotym medalem!

Niesamowity przebieg miał piątkowy konkurs o tytuł mistrza świata juniorów. Złoty medal na obiekcie HS 106 zdobył Jakub Wolny, dla którego to zdecydowanie największy sukces w karierze. Jest to pierwszy złoty medal Polaka na tej imprezie od 2004 roku, kiedy triumfował Mateusz Rutkowski.

18-letni Jakub Wolny bohaterem w Predazzo! Polak został złotym medalistą MŚJ 2014. Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra po skokach mierzących 91 oraz 99 metrów minimalnie pokonał Patricka Streitlera. Austriak skoczył 89,5 metra oraz 100 metrów, ale przegrał z naszym rodakiem o 0,3 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął startujący jeszcze niedawno w kombinacji norweskiej - Jewgienij Klimow. Rosjanin uzyskał 90,5 metra oraz 97 metrów. Warto dodać, że Wolny po pierwszej serii zajmował dopiero szóste miejsce.

O ogromnym pechu może mówić Santeri Ylitapio. Fin prawdopodobnie włączyłby się do walki o złoto, jednak tuż po wylądowaniu w serii finałowej wypięła mu się prawa narta. Ostatecznie sklasyfikowano go na 18. pozycji. Smakiem medali musieli się obejść także Sebastian Bradatsch (90 metrów i 97,5 metra) oraz Elias Tollinger (89,5 metra i 97 metrów). Czołową szóstkę uzupełnił kolejny Polak - Krzysztof Biegun (90 i 97 metrów).

Poniżej wszelkich oczekiwań spisali się Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł. Po fatalnych skokach w pierwszej serii zajęli oni kolejno 8. oraz 13. miejsce. Okazja do rehabilitacji już jutro podczas konkursu drużynowego.