Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Iron Mountain: Asikainen najlepszy w serii próbnej

Lauri Asikainen oddał najdłuższy skok serii próbnej przed konkursem z cyklu Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Fin jako jedyny przekroczył rozmiar obiektu w stanie Michigan. Najlepszym z Polaków był Aleksander Zniszczoł.

Dziś w Iron Mountain panują znacznie bardziej obiektywne warunki, które pozwalają zawodnikom oddawać dłuższe skoki niż miało to miejsce w piątek.

Były kombinator norweski wylądował na 134. metrze. Drugą notę uzyskał Manuel Poppinger. 24-letni Austriak skoczył 125 metrów. Trzeci był kolejny z Austriaków. Markus Schiffner uzyskał 124,5 metra.

Kolejne pozycje zajęli Anze Lanisek (124 metry), Fredrik Bjerkeengen (133 metry) i Daniel Huber (127,5 metra).

Najlepszym z Polaków w tej serii był Aleksander Zniszczoł. Drużynowy mistrz świata juniorów z tego roku oddał skok mierzący 126 metrów. Dało mu to 9. miejsce. Cztery "oczka" niżej uplasował się Klemens Murańka (118,5 metra). Nieźle wypadł jeszcze Stefan Hula (114,5 metra), który zajął 19. miejsce. Pozostali Polacy, aby myśleć o dobrym wyniku muszą znacznie poprawić swoje skoki w pierwszej serii konkursowej, której początek już o godzinie 20:00 czasu polskiego.