FC w Brattleboro: Słoweńska dominacja w sobotnim konkursie

Pierwszy konkurs w amerykańskim Brattleboro padł łupem Słoweńców. Reprezentanci tego kraju zgarnęli cztery pierwsze lokaty, a zwycięzcą został Miran Zupancic. Zawody rozgrywano przy gęstych opadach śniegu.

Zawody na obiekcie HS 98 pomimo złych warunków atmosferycznych tradycyjnie przyciągnęły sporą grupę kibiców. Zdecydowanie najlepiej w takich warunkach poradził sobie Miran Zupancic. 24-latek skoczył 96,5 oraz 95,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Mitja Meznar. Zawodnik startujący niegdyś w Pucharze Świata oddał skoki mierzące 93,5 metra oraz 93 metry. Jego strata do zwycięzcy wyniosła aż 11 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Ernest Prislic. 20-latek uzyskał 94,5 metra oraz 92 metry.

Poza podium zawody ukończył Matic Benedik. 90 metrów oraz 92,5 metra okazało się zbyt słabymi skokami, a by nawiązać walkę ze swoimi rodakami. Na miejscu piątym sklasyfikowany został Norweg Stian Andre Skinnes (91,5 metra i 90,5 metra).

Najlepszym z reprezentantów gospodarzy był Michael Glasder. Amerykanin trenujący na co dzień w Norwegii wywalczył 7. miejsce. Na starcie pojawiło się zaledwie 26 skoczków.