PK w Brotterode: Zwycięstwo Karla Geigera

Karl Geiger wygrał swój drugi konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Niemiec okazał się ponownie najlepszy na domowym obiekcie HS 117 w Brotterode. Polacy po raz kolejny wypadli przeciętnie.

21-latek powtórzył tym samym wyczyn z piątku, kiedy także był bezkonkurencyjny. Geiger walczący o powrót do Pucharu Świata, dzisiaj dwukrotnie uzyskał 112,5 metra. Jego przewaga nad drugim Matjazem Pungertarem wyniosła 6,2 pkt. Słoweniec skoczył 116,5 metra oraz 109 metrów. Jest to jego najlepszy wynik w tym sezonie. Skład podium uzupełnił Daniel Huber (109,5 metra i 110,5 metra).

Świetnie w drugiej serii spisał się lider całego cyklu - Nejc Dezman. Mistrz świata juniorów z 2012 roku skoczył aż 118,5 metra, dzięki czemu awansował z 13. na 4. miejsce. Piątą pozycję wywalczył Atle Pedersen Roensen z Norwegii.

Niestety niedziela nie okazała się przełomowa dla "Biało-Czerwonych". Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski był Stefan Hula (110 i 107 metrów). Doświadczony skoczek uplasował się na 13. pozycji. Klemens Murańka zajął 18. miejsce, natomiast Bartłomiej Kłusek został sklasyfikowany na 28. miejscu.

Kolejne konkursy PK odbędą się już 20 i 21 lutego w austriackim Seefeld.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »