FC w Brattleboro: Zupancic ponownie bezkonkurencyjny

Niedzielny konkurs na obiekcie HS 98 w Brattleboro był kopią sobotniej rywalizacji. Skład podium ponownie zajęli trzej Słoweńcy, a Miran Zupancic triumfował z jeszcze większą przewagą. Polacy nie startowali w Stanach Zjednoczonych.

Miran Zupancic zgarnął pełną pulę podczas weekendu w stanie Vermont. Słoweniec w niedzielnym konkursie uzyskał 100,5 metra oraz 92 metry. Dosłownie zmiażdżył swoich oponentów, gdyż drugi Mitja Meznar przegrał z nim o 18,5 pkt. 25-letni Meznar dwukrotnie lądował na 92. metrze. Na najniższym stopniu podium ponownie pojawił się Ernest Prislic. Reprezentant klubu SK Zagorje skoczył 89 oraz 90 metrów.

Tuż za podium sklasyfikowany został Stian Andre Skinnes, natomiast piąte miejsce zajął najlepszy ze skoczków miejscowych - Kevin Bickner. Dla Norwega i Amerykanina to najlepsze rezultaty w dotychczasowej karierze.

Nieźle wypadł także 18-letni Szwed Jonas Sandell, który ma realny start na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Falun. Były reprezentant Norwegii uplasował się na 7. pozycji.

Liderem cyklu jest Marco Grigoli. Ma on swoim koncie 350 punktów. Czwartą lokatę zajmuje Adam Ruda, który traci do Szwajcara 72 punkty.

Kolejne "trzecioligowe" zawody już 21 i 22 lutego w rumuńskim Rasnovie.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »