Strona główna • FIS Cup

FIS Cup w Rasnovie: Zwycięstwo Eduarda Toroka

Triumfem reprezentanta gospodarzy, Eduarda Toroka, zakończył się pierwszy konkurs FIS Cup rozegrany w rumuńskim Rasnovie. Niższe miejsca na podium zajęli: Austriak Maximilian Steiner oraz rodak zwycięzcy, Remus Tudor.

17-letni Torok, który przed kilkoma tygodniami zadebiutował w Pucharze Świata podczas zawodów w Sapporo, skakał dzisiaj na odległość 97,5 i 94 metry i z notą łączną 251 pkt. o pięć punktów wyprzedził Steinera (93 i 96 m.) i aż o 19,5 pkt. Tudora (92 i 91 m.).

Tuż za podium znalazł się jedyny na liście startowej olimpijczyk z Soczi, Rumun Sorin Iulian Pitea, tracąc trzy punkty do podium (89 i 93 m.). W czołowej "10" znalazł się jeszcze jeden przedstawiciel gospodarzy. Stefan Valentin Blega, który ukończył rywalizację na ósmym miejscu, w środę i w czwartek wygrał dwa konkursy Pucharu Karpat, które rozegrano na mniejszej skoczni HS71.

Na starcie stanęło 43 zawodników, zabrakło wśród nich reprezentantów Polski. Rozegrano też konkurs kobiet. Na skoczni HS71 najlepsza okazała się Rosjanka, Sofya Tikhonova.