Strona główna • FIS Cup

FC w Zakopanem: Zwycięstwo Mechlera, słaby występ Polaków

30-letni Maximilian Mechler okazał się najlepszym skoczkiem podczas pierwszego konkursu z cyklu FIS Cup w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi startowało aż dwudziestu Polaków, ale najlepszy z nich uplasował się w drugiej dziesiątce.

Niemiec, który przed laty stawał na podium zawodów najwyższej rangi, skakał na odległość 129,5 metra oraz 131,5 metra, co dało mu pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drugi był kolejny reprezentant tego kraju - Michael Dreher. 21-latek po pierwszej serii i skoku na 125. metr zajmował dopiero siódme miejsce, a lot na 135. metr w serii finałowej dał mu spory awans. Był to najdłuższy skok całego konkursu. Na najniższym stopniu podium stanął Francesco Hollaus. Austriak uzyskał 127 i 128 metrów, dzięki czemu odnotował największy sukces w karierze.

W czołowej "10" znaleźli się tylko skoczkowie z Niemiec, Austrii i Stanów Zjednoczonych. Ci ostatni przybyli do Polski w niemal najsilniejszym składzie.

Dzisiejszy dzień był bardzo nieudany dla naszych zawodników. Pomimo dość silnej kadry, najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Adam Ruda. Zajął on dopiero 16. pozycję. Cztery "oczka" niżej znalazł się Jakub Kot. Punkty zdobyli jeszcze Grzegorz Miętus (28. miejsce) i Paweł Gut (30. miejsce).

Kolejny konkurs na dużej skoczni w Zakopanem odbędzie się już jutro.