PK w Niżnym Tagile: Justin najlepszy w jednoseryjnym konkursie

Pomimo silnego wiatru i intensywnych opadów śniegu udało rozegrać się jedną serię sobotniego konkursu z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Na rosyjskim obiekcie najlepiej zaprezentował się Rok Justin. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Stefan Hula (15. miejsce).

Słoweniec doleciał do 129. metra i wygrał z przewagą 6,4 pkt nad Manuelem Fettnerem. Austriak oddał najdłuższy skok zawodów (134 metry), ale nisko ocenione lądowanie oraz odjęte punkty za wiatr spowodowały, że zajął drugą lokatę. Dzięki temu zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej PK. Ku uciesze miejscowych kibiców, na najniższym stopniu podium stanął Michaił Maksimoczkin. Młody reprezentant gospodarzy wylądował na 126. metrze.

Kolejne miejsca zajęli Markus Schiffner (131 metrów) i Cene Prevc (129 metrów). Czołową szóstkę uzupełnił junior z Austrii - Elias Tollinger (125 metrów).

Polacy nie zachwycili na dużej skoczni w Rosji. Żaden z naszych reprezentantów nie doleciał nawet do punktu konstrukcyjnego. Stefan Hula (118,5 metra) wywalzył 15. pozycję. Tuż za nim rywalizację zakończył Aleksander Zniszczoł (118 metrów). Kolejne punkty w tym sezonie zdobyli także Krzysztof Miętus (20. miejsce) oraz Bartłomiej Kłusek (29. miejsce).

Jakub Wolny oraz Krzysztof Biegun nie poradzili sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi i uplasowali się dopiero w czwartej dziesiątce.

Już jutro na tej samej skoczni odbędzie się finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego 2013/2014. Początek o godzinie 6:00 czasu polskiego.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »