PŚ w Planicy: Austria przed Polską!

Austria bez żadnych problemów wygrała drużynowy konkurs z cyklu Pucharu Świata w Planicy. Świetnie zaprezentowali się podopieczni Łukasza Kruczka. Polacy po raz pierwszy w tym sezonie stanęli na podium, zajmując dziś drugie miejsce. Nowy rekord skoczni ustanowił Piotr Żyła.

W sobotę Bloudkova Velikanka nie była zbyt przyjazna dla najlepszych skoczków świata. Zawodnicy podczas dwóch serii konkursowych zmagali się z silnym wiatrem oraz opadami deszczu. Ostateczne rozstrzygnięcia mogą jednak zadowolić polskich kibiców.

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w tym sezonie wywalczyła miejsce na podium. Drużyna w składzie Maciej Kot, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Kamil Stoch ustąpiła dziś tylko Austriakom, którzy nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń. Wydarzeniem godnym odnotowania jest nowy rekord skoczni, ustanowiony przez Piotra Żyłę. 27-latek w I serii poszybował na 141. metr.

W składzie zwycięskiej ekipy znaleźli się dziś Stefan Kraft, Andreas Kofler, Thomas Diethart i Gregor Schlierenzauer. Najsilniejszym punktem wicemistrzów olimpijskich był nieoczekiwanie Stefan Kraft.

Zaledwie 0,3 pkt gorsi od Polaków okazali się Norwegowie. Na najniższym stopniu podium stanęli: Andreas Stjernen, Tom Hilde, Anders Fannemel oraz Anders Bardal.

Dopiero 4. pozycję zajęli mistrzowie olimpijscy z Soczi - Niemcy. Kolejne miejsce zajęli reprezentanci gospodarzy. Najwyższą notę spośród Słoweńców uzyskał debiutujący w zawodach tego typu - Cene Prevc.

W niedzielę w Planicy odbędzie się konkurs indywidualny kończący sezon 2013/2014. Początek kwalifikacji już o 9:00. Start zawodów przewidziano na godzinę 10:30.