Strona główna • Estońskie Skoki Narciarskie

Kaarel Nurmsalu kończy karierę

Złe informacje napływają z Estonii. Jedyny punktujący w Pucharze Świata zawodnik z tego kraju - Kaarel Nurmsalu postanowił zakończyć przygodę ze skokami narciarskimi. Powodem takiej decyzji są problemy finansowe 23-latka.

- Od kilku miesięcy robiłem wszystko, aby pozyskać środki na treningi i starty w przyszłym sezonie. Niestety nie udało się zgromadzić potrzebnych funduszy, przez co jestem zmuszony zakończyć karierę - poinformował mieszkaniec Tamsalu.

23-latek w minionym sezonie osiągnął największy sukces w historii estońskich skoków. Jako pierwszy zawodnik z tego kraju uplasował się w czołowej "10" zawodów z cyklu Pucharu Świata. Taki rezultat udało mu się osiągnąć w marcu na Holmenkollen, gdzie został sklasyfikowany na świetnej 6. pozycji.

Nurmsalu rozpoczął karierę jako kombinator norweski. Z powodu słabych wyników na trasach biegowych, w 2011 roku postanowił pozostać wyłącznie przy skokach. W swoim debiucie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Otepaeae zdobył brązowy medal w rywalizacji indywidualnej. W zawodach najwyższej rangi punktował ośmiokrotnie. Estończyk reprezentował swój kraj także na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme oraz na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Warto dodać, że w 2012 roku ustanowił rekord Estonii w długości lotu. W trakcie odwołanej serii Mistrzostw Świata w lotach w Vikersund zdołał dolecieć do 204. metra.