LPK w Kranju: Kolejne słoweńskie podium

Reprezentanci gospodarzy nie pozostawili żadnych złudzeń swoim rywalom z zagranicy. Po raz drugi z rzędu w Kranju triumfował Peter Prevc, a wszystkie stopnie podium zajęli Słoweńcy. Ciekawostką jest fakt, iż w ścisłej czołówce znaleźli się wszyscy trzej bracia Prevc. Biało-Czerwoni nie zachwycili.

Wicemistrz olimpijski z Soczi ponownie skakał w innej lidze. Peter Prevc wygrał drugi konkurs w tym sezonie letnim po skokach na odległość 106 oraz 109 metrów. Podobnie jak wczoraj, na drugim stopniu podium stanął jego 18-letni brat Cene. Jego rezultaty to 104,5 oraz 112 metrów. Do zwycięzcy stracił 8,8 pkt. Skład podium uzupełnił Miran Zupancic. Jest to dla niego jeden z większych sukcesów w karierze. 23-latek lądował dziś na 106. oraz 102. metrze.

Tuż za podium rywalizację zakończyli Andraz Pograjc (105,5 oraz 106 metrów), a także Danny Queck (111,5 oraz 103 metry) i Tomaz Naglic (104,5 oraz 107,5 metra), którzy ex aequo zajęli piąte miejsce.

Kapitalny wynik osiągnął dziś Domen Prevc. Zaledwie 15-letni, najmłodszy z braci Prevc zajął 8. miejsce (104,5 oraz 109 metrów), dzięki czemu zdobył pierwsze punkty Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Polacy wypadli nieco gorzej niż w sobotę. Najlepszy z podopiecznych Macieja Maciusiaka - Jakub Wolny, po dwóch skokach mierzących 107,5 metra otworzył drugą dziesiątkę. Punktowali jeszcze: Stefan Hula (19. miejsce), Bartłomiej Kłusek (22. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (24. miejsce).

Klemens Murańka i Grzegorz Miętus zakończyli start już po pierwszej serii. Obaj zajęli odległe lokaty w czwartej dziesiątce.

Liderem po dwóch konkursach w Kranju jest oczywiście Peter Prevc. Drugi Cene traci do niego 40 punktów, a trzeci Pograjc już 90 punktów. Najwyżej z Polaków plasuje się Hula, któremu 41 pkt na koncie daje 11. miejsce.

Kolejne zawody z cyklu LPK odbędą 1 i 2 sierpnia na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »