Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

Hat-trick Maeaettae w Veikkaus Cup

Na początku lipca Jarkko Maeaettae nie ma sobie równych w fińskiej kadrze. 19-latek w Kuusamo wygrał trzeci konkurs z rzędu w ramach cyklu Veikkaus Cup. Po raz kolejny uczynił to w kapitalnym stylu. W konkursie startował Janne Ahonen oraz jego syn - Mico.

Maeaettae ponownie wykazał się świetną dyspozycją oraz dobrą znajomością obiektu HS 142 w Kuusamo. Jeden z najbardziej utalentowanych Finów poszybował na odległość 140,5 oraz 128 metrów. Drugi Anssi Koivuranta (139 i 122 metry) stracił do niego równo 16 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Lauri Asikainen. Jego rezultaty to 136 i 119 metrów.

Poza podium wtorkową rywalizację zakończyli skoczkowie sporadycznie pojawiający się jak dotąd w Pucharze Świata. Czwarty był Sebastian Klinga (135 i 115,5 metra), a piąty Sami Niemi (130 i 117,5 metra).

Jednym z ciekawszych wydarzeń dnia, był start Janne Ahonena oraz jego 12-letniego syna Mico w tych samych zawodach. 37-letnia legenda skoków zajęła ósme miejsce po skokach na odległość 128 oraz 116 metrów. Junior lądował natomiast na 68. oraz 65. metrze, przez co zajął ostatnie - 26. miejsce.