FC w Villach: Althaus, Pozun i Aigner górą w serii próbnej

Dzień ze skokami w Villach na obiekcie HS 98 trwa. Przed kilkoma minutami zakończyły się serie próbne kobiet oraz mężczyzn przed sobotnimi zawodami z cyklu FIS Cup. Nadal w ścisłej czołówce znajduje się Magdalena Pałasz, natomiast wśród panów nieźle wypadli Stanisław Biela i Andrzej Stękała.

Seria próbna kobiet:

W tej serii wystąpiły niemal wszystkie zgłoszone do startu zawodniczki. Na belce zabrakło jedynie Lei Lemare. Najbliżej punktu konstrukcyjnego wylądowały znane z Pucharu Świata - Katja Pozun oraz Katharina Althaus. Obie uzyskały 89 metrów. Trzecią pozycję wywalczyła najmłodsza uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Soczi - Gianina Ernst (88 metrów).

Po raz kolejny pozytywnie zaprezentowała się Magdalena Pałasz. Pierwsza Polka w historii, która zdobyła punkty Pucharu Świata zajęła 6. pozycję po locie mierzącym 82,5 metra. Joanna Szwab wylądowała na 68. metrze i zajęła 28. miejsce.

Pełne wyniki serii próbnej kobiet dostępne są >>>TUTAJ<<<

Seria próbna mężczyzn:

Drugą serię treningową z rzędu wygrał natomiast Clemens Aigner, który powoli wyrasta na faworyta popołudniowego konkursu. Tym razem Austriak oddał skok mierzący 94,5 metra. Był to jedyny zawodnik, który przeskoczył linię oznaczającą punkt konstrukcyjny. Drugi Dejan Judez ze Słowenii skoczył 89,5 metra. Trzecie miejsce przypadło Thomasowi Lacknerowi (89 metrów).

Polacy spisali się przeciętnie. Najwyżej sklasyfikowano Stanisława Bielę i Andrzeja Stękałę. Obaj uzyskali 85,5 metra, co dało im ex aequo 13. lokatę.