FC w Hinterzarten: Queck przed Leją

Trzeci konkurs FIS Cup tego lata i trzeci polski junior na podium. Do sukcesów Łukasza Podżorskiego i Dawida Jarząbka w Villach, tym razem drugie miejsce w Hinterzarten dorzucił Krzysztof Leja.

Zgodnie z wszelkimi przewidywaniami, złudzeń swoim rywalom nie pozostawił Danny Queck. Skoczek mający za sobą występy w Pucharze Świata, jako jedyny dwukrotnie przekroczył 100. metr. Jego rezultaty to 101,5 oraz 102,5 metra. Po raz kolejny na podium trzecioligowych zawodów stanął podopieczny Roberta Matei. Tym razem był to Krzysztof Leja, który skoczył 99,5 oraz 98,5 metra. 18-latek stracił do Niemca 12,5 pkt. Na najniższym stopniu podium pojawił się dziś Ziga Mandl. Słoweniec podczas sobotniej rywalizacji oddał skoki mierzące 99,5 metra oraz 99 metrów.

W czołowej "10" uplasowało się jeszcze dwóch Biało-Czerwonych. Dawid Jarząbek (95,5 metra oraz 97 metrów) i Przemysław Kantyka (97 metrów oraz 97,5 metra) zajęli ex aequo ósme miejsce. W czołowej "30" znalazła się cała dziewiątka młodych Polaków. Szansa na kolejne zdobycze punktowe już w niedzielę.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał nieobecny w Hinterzarten - Clemens Aigner z Austrii. Drugi jest Szwajcar Killian Peier (44 punkty straty), a trzeci Dawid Jarząbek. 15-latek do fotelu lidera całego cyklu traci 63 punkty.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »