FC w Hinterzarten: Wygrana Zigi Mandla

Ziga Mandl po kapitalnym locie w serii finałowej, wygrał niedzielny konkurs z cyklu FIS Cup w niemieckim Hinterzarten. W czołowej "10" uplasowało się trzech Biało-Czerwonych, najlepszy z nich - Andrzej Stękała, był piąty.

Słoweniec we wczorajszym konkursie pokazał, że potrafi walczyć z najlepszymi. Dzisiaj to potwierdził i pewnie odniósł zwycięstwo, awansując z 10. na 1. pozycję. Ziga Mandl oddał skoki na odległość 97 i 107,5m. Drugie miejsce zajął Danny Queck. Jego rezultaty to 98,5 oraz 104m. Na ostatnim stopniu podium stanął Jan Maylaender. Niemiec poszybował na 100 oraz 101,5m.

W dzisiejszych zawodach zapunktowało sześciu Polaków. Najlepszym z nich okazał się Andrzej Stękała, który ze skokami na 99 i 103m zanotował piąte miejsce. Oprócz niego w serii finałowej znaleźli się: Adam Ruda, Stanisław Biela, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski i Przemysław Kantyka.

Do drugiej serii nie awansowali: Sebastian Hebel, Dawid Jarząbek oraz Paweł Gut.

W klasyfikacji generalnej prowadzi nieobecny w Hinterzarten, Clemens Aigner (200pkt). Drugie miejsce zajmuje Danny Queck (180pkt), a trzecie Ziga Mandl (160pkt). W czołowej dziesiątce mamy jeszcze czterech naszych rodaków: Łukasza Podżorskiego, Dawida Jarząbka, Krzysztofa Leję, a także Andrzeja Stękałę.

Następne zawody odbędą się w dniach 14-15 sierpnia w fińskim Kuopio.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »