Strona główna • Puchar Kontynentalny

LPK w Kuopio: Pewne zwycięstwo Cene Prevca

Cene Prevc wygrał drugi w tym sezonie konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego i umocnił się na czele całego cyklu. Najlepszym z Polaków był Jakub Wolny, który zajął 5. pozycję.

Młodszy brat bardziej utytułowanego Petera nie miał najmniejszych problemów w zdobyciu najwyższego stopnia podium. Rezultaty Cene Prevca to 130,5 metra oraz 122 metry. Drugi Miran Zupancic (123 metry i 124,5 metra), stracił dziś do swojego kolegi z kadry blisko 10 punktów. Trzecią pozycję wywalczył Stephan Leyhe. Niemiec skoczył 122 metry i 125,5 metra.

Czwartym miejscem musiał się zadowolić kolejny ze Słoweńców - Anze Semenic (130,5 metra oraz 122,5 metra). Czołową piątkę uzupełnił najlepszy z Biało-Czerwonych - Jakub Wolny (122,5 oraz 122,5 metra).

Dobry występ zaliczył również Stefan Hula. Doświadczony członek kadry B uplasował się na 7. pozycji po skokach na odległość 123 metrów oraz 122,5 metra.

Punkty zdobyli także Bartłomiej Kłusek (11. miejsce), Krzysztof Biegun (12. miejsce) oraz Krzysztof Miętus (29. miejsce). Startu w sobotnich zawodach do udanych z pewnością nie zaliczy Aleksander Zniszczoł, które nie awansował do czołowej "30".

Kolejny konkurs już w niedzielę o godzinie 9:00 czasu polskiego.