LGP w Hakubie: Sjoeen wygrywa, ogromny awans Wolnego!

Phillip Sjoeen zdecydowanie wygrał sobotni konkurs z cyklu Letniej Grand Prix w Hakubie. Norweg w swoich skokach poszybował na 125 i 131m. Na drugim stopniu podium stanął Jernej Damjan (129 i 128m), a trzecią pozycję zajął Daniel-Andre Tande (128,5 i 127,5m).

Dla reprezentantów Polski dzisiejszy konkurs nie był udany. Do finału awansował tylko Jakub Wolny, który na półmetku zajmował 25. lokatę po skoku na 118m. W drugiej serii nasz skoczek spisał się znacznie lepiej, uzyskując 123m, co dało mu awans aż na 13. pozycję.

Na 32. miejscu sklasyfikowany został Stefan Hula (117,5m), 33. był Aleksander Zniszczoł (119m), Krzysztof Biegun zajął 36. lokatę (118m), a dopiero 39. był Bartłomiej Kłusek (113m). Na usprawiedliwienie naszych zawodników trzeba podkreślić, iż dzisiejsze zawody rozgrywane były przy mocno zmiennych warunkach wietrznych.

Sjoeen dzięki dzisiejszemu zwycięstwu został nowym liderem klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix.

Kolejny konkurs w japońskiej Hakubie już dziś w nocy. Początek pierwszej serii o godz. 3:00.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix »