LPK we Frensztacie: Schiffner minimalnie przed Queckiem

Markus Schiffner wygrał piątkowy konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frensztacie. Najlepszy z Polaków - Grzegorz Miętus, zajął 12. miejsce.

Austriak w żadnej z dwóch z serii nie oddał najdłuższego skoku, jednak dwukrotne osiągnięcie odległości 100,5 metra, wystarczyło do odniesienia drugiego w karierze zwycięstwa w zawodach tej rangi. Zaledwie o 0,2 pkt gorszy od Austriaka, okazał się dziś Danny Queck. Niemiec po pierwszej serii był dopiero ósmy (96 metrów), ale lot na 103. metr w finale pozwolił mu awansować na drugi stopień podium. Na trzeciej pozycji rywalizację ukończył Jure Sinkovec. 29-letni Słoweniec skoczył 101 metrów i 96,5 metra.

Smakiem podium musieli się dziś obejść Elias Tollinger, Andraz Pograjc oraz Mitja Meznar. Życiowy sukces osiągnął dziś Konstantin Sokolenko. 26-letni Kazach po dwóch równych skokach uplasował się na 8. miejscu.

Punkty zdobyło pięciu Biało-Czerwonych. W drugiej dziesiątce znalazło się dwóch naszych rodaków. Byli to: Grzegorz Miętus (12. miejsce) i Przemysław Kantyka (18. miejsce). Krzysztof Leja, Andrzej Zapotoczny oraz Łukasz Podżorski zostali sklasyfikowani w trzeciej dziesiątce.

Niestety po dobrym skoku w pierwszej serii, za nieprzepisowy kombinezon, zdyskwalifikowany został Andrzej Stękała.

Drugi konkurs we Frensztacie odbędzie się już w niedzielę.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego »