LPK we Frenstacie: Sinkovec najlepszy w drugim konkursie

Jure Sinkovec zwyciężył w drugim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie. Słoweniec w pierwszej serii lądował na 100,5 m a w finale uzyskał 105 m i za swoje skoki uzyskał 251,1 pkt.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Jakub Janda. Doświadczony zawodnik lądował na 97,5 m a w finale oddał skok na odległość 105 m i ostatecznie z notą 243,9 pkt zajął drugą pozycję. Na najniższym stopniu podium znalazł się zawodnik z Niemiec - Pius Paschke, który oddał dwa równe skoki na odległość 99 m.

Tuż za podium uplasowali się dwaj zawodnicy ze Słowenii - Ziga Mandl oraz Andraz Pograjc. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został nasz reprezentant Grzegorz Miętus a siódmy był kolejny ze słoweńskiego drużyny - Ernest Prislic.

Po pierwszej serii na 6. miejscu sklasyfikowany był Andrzej Stękała po skoku na 96,5 m. Niestety w finale lądował na 92,5 m i ostatecznie zajął 16. miejsce, 17. był Przemysław Kantyka, 20. Krzysztof Leja a 21. Andrzej Zapotoczny.

Niestety awansu do finału nie wywalczył Łukasz Podżorski, który zajął 38. pozycję.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego »