FIS Cup w Einsiedeln: Andrzej Stękała najlepszy!

Podopieczny Roberta Matei - Andrzej Stękała, wygrał pierwszy w karierze konkurs z cyklu FIS Cup. Polak po niedzielnym konkursie awansował na pozycji wicelidera klasyfikacji generalnej.

19-latek w pierwszej serii konkursowej oddał najdłuższy skok dnia na skoczni HS 117. Rezultat naszego juniora to 114,5 metra. W finale uzyskał 107,5 metra, co pozwoliło utrzymać miejsce na najwyższym stopniu podium. Na drugiej pozycji rywalizację zakończył Killian Peier. Szwajcar skoczył 111,5 oraz 107,5 metra. Jego strata do triumfatora wyniosła 5,4 pkt. Skład podium uzupełnił kolejny z reprezentantów gospodarzy - Gabriel Karlen (112,5 metra oraz 106 metrów).

Na czwartym miejscu sklasyfikowany został zwycięzca sobotniego konkursu - Lukas Mueller (107,5 metra oraz 111 metrów). Miejsce piąte wywalczył skoczek ze Stanów Zjednoczonych - William Rhoads (105,5 metra oraz 111,5 metra). Tuż za nim uplasował się Przemysław Kantyka (107,5 metra oraz 107 metrów).

Dobre występy odnotowali także Krzysztof Leja (8. miejsce) oraz Adam Ruda (11. miejsce). Kolejne punkty zdobyli także Paweł Gut (16. miejsce), Łukasz Podżorski (18. miejsce) i Dawid Jarząbek (24. miejsce).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »