LPK w Klingenthal: Dyskwalifikacja odbiera zwycięstwo Wolnemu

Jakub Wolny po raz pierwszy w karierze wygrał konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Polak nie pozostawił żadnych złudzeń swoim rywalom podczas sobotniego konkursu. Niestety - już po zawodach, członek kadry B został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon w serii finałowej.

Aktualny mistrz świata juniorów oddał dwa równe skoki, mierzące 140 metrów oraz 139,5 metra, dzięki czemu uzyskał zdecydowanie najwyższą notę łączną. Kilka minut po zakończeniu zawodów, organizatorzy poinformowali o dyskwalifikacji 19-latka za nieprzepisowy kombinezon w drugiej rundzie. Dzięki temu dwie czołowe pozycje zajęli Słoweńcy. Wygrał Anze Lanisek, który prowadził już po pierwszej serii (144 metry). W finałowej próbie uzyskał 132 metry. Na drugiej pozycji znalazł się dziś Peter Prevc (127 i 128 metrów). Tuż za wicemistrzem olimpijskim z Soczi uplasował się Markus Eisenbichler (133,5 oraz 128,5 metra).

Przyzwoity występ zanotował Grzegorz Miętus (118 i 119 metrów). Skoczek, który nie znalazł się w żadnej z kadr na sezon 2014/2015, został sklasyfikowany na 13. miejscu. Punkty zdobyli także Aleksander Zniszczoł (21. miejsce) oraz Bartłomiej Kłusek (25. miejsce). Jakub Wolny po dyskwalifikacji zajął 30. miejsce.

Początek niedzielnego konkursu zaplanowano na godzinę 10:00. O 9:00 powinna rozpocząć się seria próbna.