LPK w Stams: Wolny wygrywa i zostaje nowym liderem!

Jakub Wolny wygrał trzeci z rzędu konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. W austriackim Stams punkty zdobył pięciu Biało-Czerwonych.

19-latek na półmetku zmagań, po skoku na 112. metr zajmował dopiero 7. miejsce. W finale aktualny mistrz świata juniorów poszybował na 116. metr, dzięki czemu zwyciężył w trzecich zawodach z rzędu. Nie było to łatwe zwycięstwo, bowiem tuż za plecami Wolnego znalazł się Anze Lanisek (dwukrotnie 113,5 metra), który stracił do Polaka zaledwie punkt. Skład podium uzupełnił Pius Paschke z Niemiec. Jego rezultaty to 113,5 oraz 111,5 metra.

Smakiem podium musiał się obejść dwukrotny medalista olimpijski z Soczi - Peter Prevc. 22-latek uzyskał 109,5 metra oraz 116 metrów. Piąte miejsce wywalczył doświadczony Michael Neumayer (114,5 oraz 113,5 metra).

Kolejny przyzwoity start zaliczył Aleksander Zniszczoł. 20-latek po skokach mierzących 109 metrów i 106,5 metra, został sklasyfikowany na 15. pozycji. Punktowali jeszcze: Bartłomiej Kłusek (19. miejsce), Grzegorz Miętus (29. miejsce) oraz Krzysztof Biegun (30. miejsce).

Po dzisiejszych zawodach na skoczni HS 115, Jakub Wolny został nowym liderem LPK. Już za tydzień w Trondheim odbędą się finałowe konkursy tego cyklu, gdzie prawdopodobnie nie ujrzymy juniora, który jest przymierzany do startu w Letniej Grand Prix.