FIS Cup w Szczyrku: Stękała najlepszy

Po Jakubie Wolnym w Letnim Pucharze Kontynentalnym, prowadzenie w cyklu FIS Cup objął Andrzej Stękała. Członek kadry juniorów wygrał niedzielny konkurs na obiekcie Skalite w Szczyrku.

Dla 19-letniego Stękały to już drugie zwycięstwo w tym sezonie. Po tych zawodach reprezentant AZS-u Zakopane został liderem klasyfikacji generalnej tzw. "trzeciej ligi". W dzisiejszym konkursie Polak uzyskał 102,5 oraz 96,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął olimpijczyk z Soczi - Nicholas Fairall. Amerykanin uzyskał identyczne odległości, ale robił to w gorszym o 1,5 pkt stylu. Trzecie miejsce ze stratą zaledwie dwóch punktów do Polaka zajął Stian Andre Skinnes. Norweg oddawał skoki na odległość 104,5 oraz 96,5 metra.

Tuż za podium znalazł się Łukasz Podżorski (99,5 oraz 95,5 metra). Piąte miejsce ex aequo dla Adama Rudy (104 metry i 93,5 metra) oraz Zigi Mandla (100,5 oraz 94,5 metra).

Na pozycjach 7-9 uplasowali się: Stanisław Biela, Jakub Kot oraz Krzysztof Leja. Łącznie punkty zdobyło aż piętnastu reprezentantów Polski.