LGP w Ałmatach: Taku Takeuchi triumfuje

Taku Takeuchi wygrał niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w kazachskich Ałmatach. Japończyk skokami na 135,5 i 132m minimalnie był lepszy od Jerneja Damjana (137 i 131,5m). Na trzecim stopniu podium stanął Phillip Sjoeen (134,5 i 129m).

Po wczorajszym trzecim miejscu, dziś tuż za podium uplasował się Władysław Bojarincew. Rosjanin w swoich próbach uzyskał 131 i 127,5m. Na piątym miejscu ex aequo sklasyfikowani zostali Kento Sakuyama (131 i 126m), Matjaż Pungertar (132,5 i 126,5m). Kolejny świetny występ zaliczył Davide Bresadola, który był dziś siódmy po skokach na 132,5 i 126,5m.

Nie uczy się na błędach Daniel-Andre Tande, który po wczorajszej dyskwalifikacji w pierwszej serii, dziś znów skakał w nieprzepisowym kombinezonie. Norweg poszybował aż na 136,5m, jednak drugą serię ponownie oglądał z trybun.

Słabo wypadli dziś m.in. Robert Kranjec (16. pozycja) oraz Jurij Tepes (18. lokata).

Do finału, obok zdyskwalifikowanego Norwega, nie awansowali tylko Rumun Eduard Torok, Andrea Morassi oraz Vojtech Stursa.

Kolejne zawody Letniej Grand Prix już 28 września, w austriackim Hinzenbach. Tym razem na starcie zobaczymy polską kadrę w najsilniejszym składzie.