Strona główna • Inne

Puchar Karpat w Rasnovie: Gospodarze górą w czwartek

Wczoraj na obiekcie HS 71 w rumuńskim Rasnovie rozegrano zawody z cyklu Pucharu Karpat. Wygrali reprezentanci Rumunii, ale najwyższe noty uzyskali Japończycy, którzy wystartowali w tych konkursach gościnnie. Na podium zabrakło skoczkiń oraz skoczków z Polski.

W rywalizacji kobiet dość niespodziewanie wygrała Carina Alexandra Militaru. 13-latka skacząc 64 metry oraz 59 metrów, pokonała swoją bardziej znaną rodaczkę - Danielę Haralambie. Jedyna punktująca w zawodach Pucharu Świata Rumunka uzyskała 60,5 metra oraz 60 metrów. Jej strata do triumfatorki wyniosła zaledwie dwa punkty. Trzecią notę uzyskała Japonka Ayaka Igarashi (60 i 59 metrów), ale jej rezultat nie był wliczany do klasyfikacji konkursu. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z reprezentantek gospodarzy - Andreea Diana Trambitas (59,5 metra oraz 54 metry).

Tuż za nią sklasyfikowana została Anna Twardosz. 13-latka skoczyła 59 metrów oraz 55,5 metra. Kinga Rajda, Kamila Karpiel i Joanna Kil zajęły miejsca 7-9. Sklasyfikowanych zostało 11 juniorek.

Pełne wyniki konkursu kobiet dostępne są >>>TUTAJ<<<

Wśród mężczyzn zdecydowanie najdalej latali Japończycy, którzy zajęli trzy czołowe lokaty. Keiichi Sato był najlepszym z nich, po skokach na odległość 69 oraz 66 metrów. Ze skoczków wliczanych do klasyfikacji konkursu, najwyższą notę uzyskał Stefan Valentin Blega (63,5 oraz 65,5 metra). Podium uzupełnili jego dwaj koledzy z reprezentacji. Drugie miejsce wywalczył Robert Valentin Tatu (63,5 oraz 64,5 metra), a trzeci był Robert Buzescu Purice (dwukrotnie 64,5 metra).

Tuż za podium znalazł się Turek Muhammet Cintimar (dwukrotnie 63,5 metra), natomiast czołową piątkę uzupełnił Dominik Kastelik (63,5 metra oraz 63 metry). Krystian Kołodziej, Tymoteusz Urbaś i Paweł Wąsek uplasowali się na miejscach 10-12.