FIS Cup w Rasnovie: Zografski ponownie najlepszy, podium Podżorskiego

Władimir Zografski bez żadnych problemów wygrał drugi z rzędu konkurs w rumuńskim Rasnovie. W niedzielę na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Podżorski.

Podopieczny Emila Zografskiego po raz drugi z rzędu nie miał sobie równych na rumuńskiej ziemi. Wyniki Bułgara to 97,5 metra oraz 98 metrów. Na drugim stopniu podium stanął Keiichi Sato. Japończyk lądował na 97. oraz 94. metrze. Największym wygranym rundy finałowej jest Łukasz Podżorski. 18-latek po 1. serii (91,5 metra) zajmował dopiero 10. miejsce. Lot na 95. metr w drugiej serii dał mu jednak awans do czołowej trójki.

Kolejne udane zawody zanotowali także inni nasi juniorzy. W czołówce uplasowali się również: Krzysztof Leja (5. miejsce), Dawid Jarząbek (6. miejsce), Adam Ruda (9. miejsce), a także Przemysław Kantyka (10. miejsce).

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zdobyli też: Paweł Gut (13. miejsce) i Dominik Kastelik (24. miejsce).

Młodzi zawodnicy do rywalizacji w cyklu FIS Cup powrócą dopiero w grudniu. Wówczas odbędą się zawody w norweskiej miejscowości Notodden. Liderem klasyfikacji generalnej jest Andrzej Stękała.