Puchar Prezesa PZN: Zapotoczny bezkonkurencyjny

Andrzej Zapotoczny bez żadnych problemów wygrał drugi, a zarazem finałowy konkurs z cyklu Pucharu Prezesa. W końcowej klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Jakub Kot. Dzisiejsze zawody odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Niespełna 23-letni reprezentant AZS-u Zakopane oddał skoki na odległość 130,5 oraz 128,5 metra. Drugi Jan Ziobro (128 metrów i 124 metry), stracił do Zapotocznego aż 14,1 pkt. Skład podium uzupełnił Krzysztof Miętus (127 metrów i 123 metry).

Tuż za czołową trójką uplasowali się dwaj członkowie kadry juniorów. Czwarte miejsce wywalczył Przemysław Kantyka (124,5 oraz 119,5 metra), natomiast tuż za nim sklasyfikowany został Adam Ruda (124 metry oraz 121,5 metra).

Siódmy był Jakub Kot (121,5 oraz 117,5 metra). Taki rezultat pozwolił jednak 24-latkowi wygrać tegoroczny Pucharu Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Przypomnijmy, iż starszy brat Macieja Kota, triumfował w pierwszym konkursie w Wiśle Malince. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Andrzej Zapotoczny, a trzecią Dawid Jarząbek.

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Narciarskiego.