MP w Szczyrku: Piotr Żyła ze złotym medalem!

Piotr Żyła skokami na 106 i 105 metrów z notą 276 punktów zapewnił sobie tytuł Letniego Mistrza Polski w skokach narciarskich na skoczni HS 106 w Szczyrku-Skalitem. Srebro wywalczył Kamil Stoch (106 i 103,5m), a na trzecim stopniu podium stanął Bartłomiej Kłusek (102,5 i 104m).

Kłusek swój finałowy skok na 104 metry niestety podparł, co wpłynęło na znacznie niższe noty od sędziów za styl.

Tuż za podium rywalizację zakończył Maciej Kot (99 i 99m), a na 5. pozycji uplasował się Dawid Kubacki (100 i 96,5m).

Na kolejnych lokatach znaleźli się Grzegorz Miętus, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka. Dopiero 12. miejsce zajął dziś Stefan Hula, 18. był Jakub Kot, 34. Tomasz Byrt, a 37. Krzysztof Miętus.

Dzisiejsze zawody w Szczyrku były ostatnim startem polskich skoczków na igelicie. Kolejny występ podopiecznych Łukasza Kruczka czeka 22 listopada, w Pucharze Świata w niemieckim Klingenthal.