Dwóch Estończyków wystartuje w Kuusamo

Reprezentacja Estonii nadchodzący sezon zimowy, w międzynarodowym gronie zainauguruje w ostatni weekend listopada. Na obiekcie Rukatunturi w północnej Finlandii obejrzymy dwóch 21-latków z tego kraju.

W ostatnich miesiącach, estońska drużyna straciła swoją kluczową postać. Jedyny punktujący w zawodach Pucharu Świata skoczek - Kaarel Nurmsalu, z powodu problemów finansowych zakończył swoją przygodę z tym sportem.

Mimo utraty najsilniejszego ogniwa, nastroje w skromnej reprezentacji są optymistyczne. - Miejsca w czołowej "30" są moim celem. Letnie treningi pokazały, że stać mnie na skoki, które dadzą punkty w Pucharze Świata. Muszę tylko ustabilizować swoją formę - twierdzi pierwszy z dwóch Estończyków powołanych na te zawody, Martti Nomme. 21-latek zaliczył bardzo udane starty w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Kuopio. W obu konkursach został sklasyfikowany na 14. pozycji.

Drugie miejsce w składzie zajął Siim-Tanel Sammelselg, dla którego sezon 2013/2014 był najlepszym w karierze. W styczniu wywalczył najwyższe w karierze miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego (16. lokata w Sapporo), natomiast w lutym wziął udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Tam niestety nie zdołał awansować do żadnego konkursu. - Żałujemy, że Kaarel zakończył karierę, ale musimy stawiać sobie nowe cele i próbować im sprostać - powiedział Sammelselg.