Strona główna • Puchar Świata

Składy Norwegii, Francji i USA na Kuusamo

Oprócz Kamila Stocha, w Kuusamo nie zobaczymy także Phillipa Sjoeena. Norweg nie doszedł jeszcze do pełni sił po upadku na Vogtland Arenie w Klingenthal. Jego miejsce w drużynie zajmie Joachim Hauer. Składy na kolejne pucharowe zmagania podali także Amerykanie i Francuzi.

Niespełna 19-letni Norweg upadł podczas pierwszej serii treningowej w Klingenthal, uzyskując rekordową odległość - 148 metrów. Junior nie odniósł większych obrażeń, jednak liczne potłuczenia spowodowały o rezygnacji z weekendu na obiekcie Rukatunturi. Trener reprezentacji Norwegii - Alexander Stoeckl, ma nadzieję, że Sjoeen będzie gotowy do rywalizacji za niespełna dwa tygodnie w norweskim Lillehammer.

Szansę startu w wietrznym Kuusamo otrzyma zatem Joachim Hauer. 23-latek jak dotąd tylko trzykrotnie startował wśród najlepszych. Jeszcze nigdy nie zdobył choćby punktu w zawodach z cyklu Pucharu Świata. Jak twierdzi Stoeckl, Hauer dobrze prezentował się podczas zgrupowania na normalnej skoczni w Oslo i nieznacznie przegrał walkę o miejsce w składzie na inauguracyjny weekend w Niemczech. Przypomnijmy, iż w finałowym konkursie Letniej Grand Prix w Klingenthal, wywalczył 22. pozycję.

- Nigdy nie skakałem w Kuusamo, ale sądzę, że spodoba mi się ten obiekt. Dobrze wszedłem w nowy sezon i chcę jak najlepiej wykorzystać szansę, którą otrzymałem - powiedział Hauer.

- Cieszę się z udanego rozpoczęcia sezonu zimowego. Odbyliśmy trening w zmiennych warunkach na Midtstubakken i uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do konkursów na Ruce - dodał austriacki trener Norwegów.

Do Finlandii wyrusza także po dwóch skoczków ze Stanów Zjednoczonych i Francji. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Vincent Desombes Sevoie, który w Saksonii zajął 12. miejsce. Był to jego najlepszy wynik w karierze. Obok 30-latka zobaczymy również Ronana Lamy Chappuis. USA reprezentować będą Nicholas Fairall i Nicholas Alexander.

Treningi i kwalifikacje już w najbliższy czwartek.