Klinga przed Ahonenem w Veikkaus Cup w Vuokatti

Dziś na skoczni w fińskim Vuokatti rozegrano drugie zawody z z cyklu Veikkaus Cup. Stosunkowo mocno obsadzone zawody Sebastian Klinga.

Konkurs składał się z jednej tylko serii, w której najdalej pofrunął wspomniany Klinga, kończąc swój skok na 95 metrze i uzyskując 125 punktów. Drugie miejsce zajął Janne Ahonen lądując metr bliżej (121,5 pkt.). Na miejscu trzecim uplasował się Riku Tähkävuori (92,5 i 119 pkt.).

Tuż za podium znalazł się jedyny w stawce obcokrajowiec, Turek Samet Karta, który wczoraj otarł się o zwycięstwo. Podopieczny fińskiego trenera Pekki Niemalae uzyskał 90,5 m i stracił cztery punkty do podium. Piąte miejsce zajął Sami Niemi, szóste wczorajszy zwycięzca, Oli Muotka, a dopiero dziewiąty był Harri Oli.

Pełne wyniki

Kategorię U20 wygrał Eetu Nousiainen przed Antti Aalto i Aapo Lehtinenem. 21 miejsce w gronie 22 zawodników zajął syn Janne Ahonena, Mico.