FC w Notodden: Bjoereng tuż przed Kantyką

Joacim Oedegaard Bjoereng triumfował w pierwszym konkursie z cyklu FIS Cup w Notodden. Norweg wyprzedził Przemysława Kantykę oraz Andreasa Schulera.

Zawodnik gospodarzy zdołał utrzymać prowadzenie po pierwszej serii. Niespełna 19-latek oddał skoki na 103,5m oraz 97,5m. Na drugim miejscu znalazł się Przemysław Kantyka. Polak dwukrotnie pokonał granicę stu metrów. Sportowiec z LKS Klimczok Bystra lądował na 101,5m oraz 100m. Kantyce do pierwszego miejsca zabrakło tylko jednego punktu. Na ostatnim stopniu podium stanął Andreas Schuler. Rezultaty jakie osiągnął Szwajcar to 98,5m i 100m.

Ex-aequo na czwartej lokacie uplasowali się Krzysztof Leja (97,5m i 97m) oraz Anders Johnson (100,5m i 97,5m). Szósty był Dawid Jarząbek (95,5m i 98,5m). Kolejne punkty zdobył także lider klasyfikacji generalnej, tzw. "trzeciej ligi" - Andrzej Stękała, który zajął jedenastą pozycję (98m i 93m). Na czternastym miejscu był Łukasz Podżorski (98m i 93m).

Paweł Gut jako jedyny reprezentant Polski nie awansował do serii finałowej. Skoczek poszybował na odległość 88m.

W klasyfikacji generalnej liderem po 15 z 22 konkursów wciąż jest Andrzej Stękała. Jego dorobek to 463 punkty. Na drugą pozycję awansował Krzysztof Leja (436pkt), a na trzecią Łukasz Podżorski (392pkt).

Już jutro drugi dzień rywalizacji w Notodden. Seria próbna rozpocznie się o godzinie 15:00. Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na 15:45.