Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Renie: Sukces Leyhe, Hula siódmy

Stephan Leyhe po raz pierwszy w karierze wygrał konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W norweskiej Renie punktowało trzech Polaków. Najlepszym z nich był Stefan Hula, który wywalczył 7. pozycję.

22-letni reprezentant klubu z Willingen, potwierdził wysoką dyspozycję na początku sezonu zimowego. Loty na odległość 108 oraz 106 metrów, dały mu pewne zwycięstwo na obiekcie HS 111 w norweskiej Renie. Na drugim stopniu podium stanął Johann Andre Forfang. 19-letni zawodnik gospodarzy skoczył 109 metrów i 104 metry. Jego strata do Leyhe wyniosła dokładnie sześć punktów. Skład podium uzupełnił Killian Peier. Dla rówieśnika Forfganga jest to największy sukces w dotychczasowej karierze. Szwajcar uzyskał 108,5 oraz 105,5 metra.

Niespełna punkt do Peiera stracili Daniel Wenig (106 i 105 metrów) oraz Manuel Fettner. Austriak dwukrotnie skoczył 106,5 metra.

W czołowej "10" znalazł się jeden Polak. Stefan Hula, bo o nim mowa, skacząc 106 metrów i 103,5 metra, wywalczył 7. lokatę. Punkty zdobyli jeszcze Aleksander Zniszczoł (15. miejsce) oraz Krzysztof Miętus (30. miejsce).

Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Adam Ruda zostali sklasyfikowani w czwartej dziesiątce, przez co udział w zawodach zakończyli już po pierwszej serii.

Kolejna okazja do zdobycia punktów w Pucharze Kontynentalnym już jutro. Na 9:00 zaplanowano oficjalny trening na skoczni HS 139 w Renie, na 11:30 serię próbną, natomiast o 13:00 powinna rozpocząć się pierwsza seria oceniana z udziałem sześciu Biało-Czerwonych.