Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PK Pań w Notodden: Austriaczki górą

Jacqueline Seifriedsberger wygrała inauguracyjny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego Pań 2014/2015. Na niższych stopniach podium stanęły Daniela Iraschko-Stolz oraz Maren Lundby.

Skoki na odległość 95 i 88 metrów dały zwycięstwo Seifriedsberger, która wyprzedziła swoją rodaczkę o zaledwie jeden punkt. Iraschko-Stolz po próbach na odległość 93,5 oraz 89,5 metra, musiała zadowolić się drugą lokatą, podobnie jak w inauguracyjnych zawodach PŚ Pań w Lillehammer. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy - Maren Lundby (91 i 91,5 m), odnotowując 2,5 punktową stratę do zwyciężczyni.

Tuż poza podium znalazła się ostatecznie Sarah Hendrickson, która na półmetku rywalizacji po świetnym skoku na 92,5 metra była trzecia. Słabszy drugi skok (88,5 metra) spowodował jednak utratę tej pozycji. Miejsce piąte przypadło kolejnej z Austriaczek, Evie Pinkelnig (90,5 oraz 91,5 metra). Szósta była Francuzka Lea Lemare (89 i 90 m).

Przypomnijmy, że w konkursie nie startowały reprezentantki Polski, które obecnie przebywają na zgrupowaniu w austriackim Ramsau.