PŚ w Engelbergu: Richard Freitag wygrywa

Richard Freitag wygrał konkurs Pucharu Świata na Gross Titlis w Engelbergu. Niemiec oddał skoki na odległość 128,5 i 135,5 metra, za które otrzymał łączną notę 277,7 punktu.

Na drugim miejscu zawody zakończył Roman Koudelka, który uzyskał 128,5 i 136,5 metra tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,6 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęli ex aequo Jernej Damjan (131,5 i 135 metrów) oraz Michael Hayboeck (133,5 i 131 metrów). Hayboeck był liderem konkursu na półmetku, ale drugi skok Austriaka nie wystarczył na odniesienie pierwszego triumfu w karierze w Pucharze Świata, do zwycięstwa zabrakło 1,5 punktu

Na piątej pozycji po skokach na 132 i 133,5 metra sklasyfikowany został Peter Prevc. Słoweniec wyprzedził Stefana Krafta, który po dalszej pozycji zajmowanej na półmetku, w finale oddał najdłuższy skok lądując aż na 140. metrze. Kolejne dwie pozycje zajęli Niemcy - Severin Freund oraz Markus Eisenbichler. Dziewiąty był najlepszy z reprezentantów gospodarzy - Simon Ammann, czterokrotny mistrz olimpijski w finale popisał się lotem na 139,5 metra. Czołową "10" zamknął Rune Velta.

Rozczarowujący start zaliczył lider klasyfikacji Pucharu Świata - Anders Fannemel, który był dopiero 21. Słabo wypadł także Gregor Schlierenzauer - 23. lokata.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Jan Ziobro, który po skokach na 125 i 129 metrów uplasował się na 20. pozycji. Piotr Żyła uzyskał 125 oraz 127,5 metra, co pozwoliło mu zająć 24. miejsce. Punkty zdobył także Dawid Kubacki, który skoczył 121 i 120,5 metra i został sklasyfikowany na 28. pozycji. Punktów nie zdobył jedynie Klemens Murańka, zakopiańczyk skoczył 121 metrów, ale nie zdołał awansować do serii finałowej.