Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Norges Cup w Vikersund: Juniorzy lepsi od faworytów

W piątek i sobotę na skoczni skoczni HS-117 (K-105) w Vikersund odbyły się zawody w ramach cyklu Norges Cup. Rywalizacja toczyła się w różnych kategoriach wiekowych. Oba stosunkowo mocno obsadzone konkursy w klasie Elite zakończyły się niespodziankami.

W piątek najlepszy okazał się 17-letni Jarl Magnus Riiber, specjalista od kombinacji norweskiej, który oddał dwa dobre skoki na 113 i 111 metrów i wyraźnie wyprzedził Andersa Jacobsena (113,5 i 106,5 m.) oraz Toma Hilde (109,5 i 107 m.).

Dość dalekie pozycje zajęli Andreas Stjernen i Joachim Hauer, którzy zdobywali w tym sezonie punkty Pucharu Świata. Zajęli odpowiednio 8 i 10 miejsce.

Sobotnie zawody wygrał 19-latek Joacim Oedegaard Bjoereng po skokach na 115,0 i 123,0 m. Drugie miejsce zajął Atle Pedersen Roensen (116,0 i 118,5 m), a trzecie Kim Rene Elverum Sorsell (115,5 115,0 m.). Słabo spisali się Jacobsen i Hilde, sklasyfikowani na 4 i 5 miejscu. Tuż za nimi znalazł się Stejrnen. Riiber, piątkowy zwycięzca, zajął tym razem 10 miejsce.