Strona główna • Estońskie Skoki Narciarskie

Kombinatorzy zdominowali Mistrzostwa Estonii

Wczoraj na skoczni normalnej Tehvandi w Otepaeae rozegrano konkurs o Mistrzostwo Estonii. Całe podium obsadzili zawodnicy specjalizujący się w kombinacji norweskiej, która, jak wiadomo, stoi w tym kraju na znacznie wyższym poziomie niż skoki.

Zwycięzcą zawodów został Kristjan Ilves, który krajowy prymat wywalczył też kilka miesięcy temu podczas letnich mistrzostw. Triumf dały mu skoki na 96 i 87,5 m. Drugie miejsce zajął Tanel Levkoi po dwóch równych skokach na 89,5 m., a brąz wyskakał sobie Karl-August Tirmaa oddając próby na odległość 83,5 i 95 m. Tuż za podium znalazł się uważany za duży talent 15-letni Artti Aigro, który ma już w swoim dorobku medale seniorskich mistrzostw, w tym także ten z najcenniejszego kruszcu. Łącznie sklasyfikowano 16 zawodników. W konkursie pań triumfowała Sandra Sillaste.

W zawodach nie wzięli udziału Siim-Tanel Sammelselg i Martti Nomme, którzy bez powodzenia próbowali swoich sił we wczorajszych kwalifikacjach do konkursu TCS w Oberstdorfie.

Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami karierę zakończył jedyny Estończyk, którego stać było na rywalizację na międzynarodowym poziomie, Kaarel Nurmsalu.