PK w Wiśle: Biało-Czerwone podium!

Podopieczni Łukasza Kruczka zdominowali niedzielne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Wszystkie stopnie podium zajęli reprezentanci Polski. Wygrał Maciej Kot, a łącznie punktowało aż dziewięciu Biało-Czerwonych! Z powodu zbyt silnego wiatru, druga seria została odwołana.

Po serii słabych występów, Maciej Kot powrócił na właściwe tory. 23-latek doleciał do 125. metra i z przewagą 0,7 pkt wygrał niedzielne zmagania na skoczni im. Adama Małysza. Drugie miejsce podobnie jak wczoraj, zajął Klemens Murańka (124 metry). Czołową trójkę uzupełnił Dawid Kubacki. Jego strata do triumfatora wyniosła tylko 1,1 pkt.

Niewiele gorzej wypadli skoczkowie zza granicy. Czwarte miejsce zajął Andreas Wank (118 metrów), piąte Lukas Hlava (127 metrów), a szóste najlepszy z Norwegów - Robert Johansson (125,5 metra).

Wczorajszy triumfator - Jan Ziobro, został sklasyfikowany na 8. lokacie. 23-letni skoczek wylądował na 125. metrze.

W punktowanej "30" znaleźli się także: Stefan Hula (14. miejsce), Bartłomiej Kłusek (15. miejsce), Adam Ruda (23. miejsce), Krzysztof Biegun (25. miejsce) oraz Krzysztof Miętus (27. miejsce).

Pechowe, bo 31. miejsce wywalczył dziś Krzysztof Leja. Swój skok kompletnie zepsuł Andrzej Zapotoczny.

Stanisław Biela i Patrick Streitler zostali zdyskwalifikowani za start przy czerwonym świetle. Na starcie zabrakło innego z Austriaków - Stefana Hubera.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się już w dniach 16-18 stycznia w japońskim Sapporo. Liderem klasyfikacji generalnej wciąż pozostaje Johann Andre Forfang (260 punktów).