PŚ w Wiśle: Kraft triumfatorem jednoseryjnego konkursu, siedmiu Polaków punktuje

Stefan Kraft odniósł drugie zwycięstwo w karierze, a także został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W jednoseryjnym konkursie na obiekcie im. Adama Małysza punktowało aż siedmiu Biało-Czerwonych. Nasi rodacy nie odegrali niestety pierwszoplanowych ról. Najlepszy Kamil Stoch zajął 15. miejsce.

Austriak pomimo wiatru w plecy poszybował na odległość 129,5 metra. Drugą lokatę ze stratą 2,2 pkt zajął Peter Prevc. Podopieczny Gorana Janusa uzyskał 131,5 metra. Na trzeciej pozycji uplasował się Severin Freund (129,5 metra). Różnica między Niemcem, a Kraftem to 5,6 pkt.

Smakiem podium musiał obejść się Michael Hayboeck. 23-latek wylądował na 131. metrze i stracił przodownictwo w całym cyklu na rzecz dzisiejszego triumfatora. Kolejne pozycje wywalczyli: Rune Velta (128 metrów), Markus Eisenbichler (131,5 metra) i Jernej Damjan (128,5 metra).

Pozytywną wiadomością jest aż siedmiu reprezentantów Polski w punktowanej "30". Niestety najlepszy z nich - Kamil Stoch, zajął dopiero 15. miejsce. Dwukrotny mistrz olimpijski po raz kolejny w tym sezonie nie miał szczęścia do warunków. Obrońca Kryształowej Kuli skoczył 121,5 metra. Tuż za plecami Stocha znalazł się Dawid Kubacki (129 metrów), dla którego to najlepszy start w bieżącym sezonie.

Punkty zdobyli także: Aleksander Zniszczoł (21. miejsce), Klemens Murańka (22. miejsce), Jan Ziobro (23. miejsce), Stefan Hula (27. miejsce) i Piotr Żyła (29. miejsce).

Z gorszymi warunkami kompletnie nie poradził sobie Gregor Schlierenzauer. Utytułowany podopieczny Heinza Kuttina uzyskał zaledwie 114,5 metra. Dało mu to dzisiaj dopiero 38. notę.

W tej chwili Kraft ma 43 punkty przewagi nad Hayboeckiem i 83 nad Prevcem. Piotr Żyła i Kamil Stoch plasują się odpowiednio na 18. i 24. pozycji.

Już dziś skoczkowie wyruszą do Zakopanego, gdzie w piątek na Wielkiej Krokwi odbędą się oficjalne treningi oraz kwalifikacje przed kolejnymi pucharowymi zmaganiami.