FC w Kranju: Kolejne zwycięstwo Dawida Zaunera

David Zauner został triumfatorem niedzielnego konkursu z cyklu FIS Cup w słoweńskim Kranju. Reprezentant Austrii pokonał o niecałe pięć punktów zawodnika gospodarzy Gaspera Bartola. Najlepszym z Polaków okazał się Przemysław Kantyka, który zajął szóste miejsce.

Zwycięski David Zauner prowadził już po pierwszej serii rywalizacji na skoczni Bauhenk. Były kombinator norweski osiągnął w niej odległość 102 metrów. W finale Austriak wylądował metr bliżej, co pozwoliło mu na utrzymanie prowadzenia. Drugie miejsce zajął Gasper Bartol. Reprezentant Słowenii oddał skoki na odległość 99,5 i 100 metrów. Najniższy stopień podium zajął rodak Zaunera, Stefan Huber z rezultatami 100 i 99 metrów.

W czołowej dziesiątce konkursu znalazł się jeden reprezentant Polski. Przemysław Kantyka zajął szóstą pozycję po skokach na odległość 96 i 101 metrów. Zawodnika LKS Klimczok Bystra wyprzedzili jeszcze czwarty Roland Rokita (100 i 97,5 m) oraz piąty Rozle Zagar (96,5 i 100 m).

W drugiej serii konkursowej wystąpili także Dawid Jarząbek (22. miejsce; 93 i 96 m) oraz Łukasz Podżorski (23. pozycja; 92,5 i 97 m).

Kolejne zawody cyklu FIS Cup odbędą się w dniach 14-15 lutego w amerykańskim Brattleboro.