PK w Planicy: Pewne zwycięstwo Murańki!

Klemens Murańka z nawiązką wypełnił zadanie, które postawiono przed nim na ten weekend. Podopieczny Łukasza Kruczka nie tylko zapewnił Polsce dodatkowe miejsce startowe na kolejne zawody Pucharu Świata, ale także z dużą przewagą wygrał niedzielny, jednoseryjny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego.

20-latek zdeklasował rywali na Bloudkovej Velikance. W trudnych i zmiennych warunkach nasz rodak uzyskał aż 141,5 metra. Drugi był Jaka Hvala (124 metry), który stracił do Murańki dokładnie 11 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z reprezentantów gospodarzy - Andraz Pograjc (122 metry).

Nasi skoczkowie w jedynej serii niedzielnych zawodów spisali się świetnie. Czwarty był Stanisław Biela (134,5 metra), szósty Bartłomiej Kłusek (132 metry), a czołową "10" zamknął Stefan Hula (124,5 metra). Awans do punktowanej "30" wywalczył także Krzysztof Miętus (124 metry; 29. miejsce). O sporym pechu może mówić Andrzej Stękała, któremu kolejne w karierze punkty odebrała dyskwalifikacja.

W Planicy od początku konkursu panowały trudne, zmienne warunki. W pierwszej serii ich ofiarą padł David Zauner. Austriak zaliczył groźnie wyglądający upadek, jednak wyszedł z niego niemal bez szwanku. Z powodu coraz gorszych prognoz meteorologicznych, organizatorzy odwołali rundę finałową.

Klemens Murańka za sprawą udanych startów w 5. periodzie Pucharu Kontynentalnego, wywalczył 5. miejsce startowe dla naszej drużyny na zawody 6. periodu Pucharu Świata. Okres ten obejmuje konkursy w Willingen, Titisee-Neustadt i Vikersund.

Już za tydzień tzw. "druga liga" zawita do Polski, a dokładniej do Zakopanego. Konkursy na Wielkiej Krokwi odbędą się w dniach 31 stycznia - 1 lutego.