PK w Zakopanem: Zwycięstwo Roensena, Kubacki na podium

Atle Pedersen Roensen wygrał niedzielny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Na najniższym stopniu podium stanął wczorajszy triumfator - Dawid Kubacki. Punkty zdobyli wszyscy Polacy.

Niedzielne zmagania na Wielkiej Krokwi były bardzo wyrównane, o czym świadczą różnice między poszczególnymi zawodnikami. Dla 26-letniego Norwega jest to czwarte zwycięstwo w karierze w zawodach tej rangi. Atle Pedersen Roensen uzyskał 126 metrów i 129,5 metra. "Warunki były dzisiaj idealne. Moje skoki wczoraj były złe, ale dzisiaj już było lepiej, więc jestem szczęśliwy. Zakopane jest najlepszym miejscem do wygrywania Pucharu Kontynentalnego, więc to wspaniałe uczucie być tutaj zwycięzcą" - mówił po konkursie Roensen.

Z drugim Ulrichem Wohlgenanntem (125 metrów i 129,5 metra) wygrał różnicą 0,3 pkt, natomiast trzeci Dawid Kubacki (126 metrów i 129,5 metra) okazał się gorszy o zaledwie 0,4 pkt. "Dzisiaj były bardzo wyrównane warunki i bardzo fajnie się tutaj skakało. Mieliśmy równe zawody i każdy pokazał, na co go stać. Jestem bardzo zadowolony ze swoich skoków i dziękuję wszystkim kibicom, którzy przybyli nas tutaj dopingować" - powiedział Kubacki.

Wysokie miejsca zajęli także dwaj podopieczni Macieja Maciusiaka. Siódmy był Stefan Hula (125,5 metra oraz 129 metrów), a dwa "oczka" niżej uplasował się Bartłomiej Kłusek (126 metrów i 128,5 metra).

Po raz drugi z rzędu w punktowanej "30" znaleźli się wszyscy Biało-Czerwoni. Na uwagę zasługuje 13. miejsce Tomasza Byrta, który po licznych problemach powraca do formy sprzed kilku lat. 22-latek uzyskał dziś 119,5 oraz 126,5 metra. Szansę na najlepszy występ w sezonie zaprzepaścił natomiast Krzysztof Biegun. Po drugim miejscu na półmetku i skoku na odległość 124,5 metra, w finale 20-letni zawodnik wylądował sześć metrów bliżej, przez co spadł na 16. pozycję. Krzysztof Miętus (118,5 metra oraz 124 metry) był 18.

Po dwóch konkursach na polskim obiekcie, liderem Pucharu Kontynentalnego jest Miran Zupancic. 25-letni Słoweniec ma na swoim koncie 434 punkty. Drugi jest Anze Semenic (405 punktów), a trzeci Clemens Aigner (366 punktów). Najlepszy z Polaków - Klemens Murańka (310 punktów), zajmuje 5. miejsce.

Kolejne zawody tzw. "drugiej ligi" odbędą się 7 i 8 lutego w niemieckim Brotterode (HS 117).