Strona główna • Juniorzy

MŚJ w Ałmatach: Złoto Norwegów, Polska czwarta

Za nami rywalizacja o drużynowe medale Mistrzostw Świata Juniorów w kazachskich Ałmatach. Złote medale zdobyli Norwegowie, natomiast podopieczni Roberta Matei zakończyli start na 4. miejscu.

Dla Norwegii jest to drugie drużynowe złoto w historii Mistrzostw Świata Juniorów, pierwsze miało miejsce trzy lata temu w tureckim Erzurum. Ojcami dzisiejszego sukcesu byli: Joacim Oedegaard Bjoereng, Halvor Egner Granerud, Phillip Sjoeen oraz Johann Andre Forfang. Dla Forfanga jest to drugie złoto na kończących się MŚJ w Kazachstanie. Łącznie norweska czwórka uzyskała 893,3 pkt. Srebra zawisły na szyjach Niemców. Paul Winter, Martin Hamann, Sebastian Bradatsch i Andreas Wellinger przegrali z triumfatorami różnicą 23,7 pkt. Skład podium uzupełniła Austria, którą reprezentowali dziś: Elias Tollinger, Patrick Streitler, Philipp Aschenwald i Simon Greiderer.

Polscy juniorzy nie zdołali obronić tytułu sprzed roku. Podopieczni Roberta Matei zajęli ostatecznie 4. miejsce, a do podium stracili 19,8 pkt. Nieznacznie za naszymi juniorami znaleźli się Słoweńcy.