Eksperymentalny skład Czechów na loty

Reprezentacja naszych południowych sąsiadów także nie odpuszcza najbliższych konkursów z cyklu Pucharu Świata. Gdy czołówka tamtejszej kadry będzie w spokoju trenowała przed Mistrzostwami Świata, w Vikersund zobaczymy m.in. dwóch debiutantów.

Skład Czech na PŚ w Vikersund (HS 225):

- Antonin Hajek (66. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2014/2015);

- Milos Kadlec;

- Cestmir Kozisek;

- Filip Sakala.

Obok dobrze znanych Antonina Hajka i Cestmira Koziska, na Vikersundbakken w zawodach najwyższej rangi zadebiutują 22-letni Milos Kadlec oraz o cztery lata młodszy Filip Sakala. Warto dodać, że ten drugi jest synem Jaroslava Sakali, mistrza świata w lotach narciarskich z 1994 roku z Planicy.

Filip Sakala w miniony weekend zajął drugą pozycję podczas konkursu skoków w niemieckim Degenfeld oddając najdłuższy skok dnia, na odległość 99 metrów. W zawodach triumfował Martin Cikl, dla którego jednak zabrakło miejsca w składzie na zawody w Norwegii. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy jeszcze, że trzecie miejsce w tym konkursie zajął Mateusz Kojzar z Wisły.

Pełne wyniki dostępne są tutaj.

Spore zaskoczenie stanowi nominacja Milosa Kadleca, który nie wykazuje choćby przyzwoitej formy, a w tym sezonie tylko dwukrotnie punktował w zawodach rangi międzynarodowej - dwukrotnie miało to miejsce w Zakopanem. Podczas FIS Cup zajął 6 miejsce, jeden z konkursów Pucharu Kontynentalnego zakończył na 28 pozycji.