FC w Brattleboro: Ziga Mandl wygrywa pierwszy konkurs

Pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten weekend konkursów FIS Cup w amerykańskim Brattleboro padł łupem reprezentanta Słowenii, Zigi Mandla. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy, Kevin Bickner, a trzecie inny z rodaków aktualnego rekordzisty świata w długości lotu, Ernest Prisilc.

Mandl oddał najdłuższe skoki w obu seriach - uzyskując odległości 96 i 89,5 m. oraz notę łączną 248 pkt. 16 punktów mniej zdobył Bickner (93,5 i 86,5 m.), a 18,5 punktu do zwycięstwa zabrakło Prislicowi (92 i 86,5 m.).

Tuż za podium znalazł się reprezentant Turcji, Samet Karta. Czwarte miejsce jest najlepszym wynikiem reprezentanta Turcji w zawodach tej rangi.

Na starcie stanęło 33 zawodników, w tym bracia Lock reprezentujący Wielką Brytanię, z którymi opublikowaliśmy w mijającym tygodniu wywiad na łamach naszego portalu. Nie był to dla Brytyjczyków udany konkurs - Jack zajął 29 miejsce, a Robert 31 pozycję.

Pomimo nieobecności w amerykańskich zawodach czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej nadal zajmują Polacy. Liderem jest Andrzej Stękała, drugie miejsce zajmuje Przemysła Kantyka, trzeci jest wczorajszy zwycięzca, Słoweniec Mandl, a dwie kolejne lokaty zajmują Lukasz Podżorski i Krzysztof Leja.