Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

FIS Cup: Eetu Merilaeinen najlepszy w Lake Placid

Niespełna 18-letni reprezentant Finlandii, Eetu Merilaeinen, wygrał dzisiejszy konkurs FIS Cup w amerykańskim Lake Placid. Drugie miejsce zajął Nicolas Mattoon z USA, trzecie Włoch Diego Dellasega.

Skoczek z Jyväskylä był czwarty na półmetku po skoku na 98 metrów. Druga jego próba na 93 m. okazała się najlepsza w tej części zawodów i wywindowała młodego Fina na czoło klasyfikacji.

Nicolas Mattoon, który po pierwszej serii zajmował wspólnie z Diego Dellasegą pierwsze miejsce uzyskał 98,5 i 89,5 m. i do zwycięzcy stracił 1,5 pkt. Wspomniany Dellasega był murowanym faworytem do zwycięstwa w dzisiejszych zawodach. Reprezentant Włoch wygrał trzy z czterech serii treningowych poprzedzających konkurs. Próby na 100,5 i 89 m. dały mu ostatecznie miejsce na najniższym stopniu podium w zawodach.

Tuż za czołową trójką znalazł się Ziga Mandl, zwycięzca pierwszego weekendowego konkursu Brattleboro, triumfator drugiego, Turek Samet Karta, zajął dziś 11 pozycję. Kolejne punkty za 28 miejsce dołożył do swojego dorobku Brytyjczyk Jake Lock, szczęścia znów nie miał jego brat bliźniak, Robert, który trzeci raz z rzędu rywalizację zakończył za czołową "30".

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Andrzej Stękała. W najbliższy weekend w Hinterzarten odbędą się zawody wieńczące cykl FIS Cup w sezonie 2014/15.