PK w Iron Mountain: Zwycięstwo Wanka

Pomimo silnego wiatru, bardzo sprawnie udało się rozegrać drugi sobotni konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Punkty zdobyło pięciu Polaków. Maciej Kot zajął 13. miejsce.

Dla drużynowego mistrza olimpijskiego z Soczi, jest to pierwsze zimowe zwycięstwo w zawodach tego cyklu. Niemiec pomimo ciężkich warunków dwukrotnie zdołał przekroczyć 130. metr obiektu HS 133. Jego rezultaty to 130,5 oraz 134,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął zwycięzca porannego konkursu w Iron Mountain - Anze Semenic. Słoweniec w pierwszej serii uzyskał 123,5 metra, ale 139,5 metra w finale było najdłuższym lotem zawodów. Trzecią pozycję wywalczył Joachim Hauer z Norwegii. 24-latek skoczył 131,5 metra oraz 127 metrów.

Maciej Kot nie zdołał ponownie powalczyć o podium. Na półmetku zajmował 4. miejsce (131 metrów), ale w drugiej próbie wylądował aż 18 metrów bliżej. W ostatecznym rozrachunku spadł na 13. pozycję. W drugiej dziesiątce zameldowali się także Stefan Hula (17. miejsce) i Andrzej Zapotoczny (20. miejsce). Krzysztof Miętus uplasował się na 22. lokacie, a dwa "oczka" niżej znalazł się Bartłomiej Kłusek.

Bez zdobyczy punktowej rywalizację zakończył tylko Krzysztof Biegun. Kolejny konkurs na specyficznej Pine Mountain już w niedzielę o godzinie 20:00 czasu polskiego.